Parachain aukce konečně přichází na Polkadot!

Polkadot council navrhla přesné datum zahájení aukcí parachainů. Počínaje 11. listopadem 2021 budou projekty soutěžit ve svíčkových aukcích, aby mohly získat svůj parachain slot na Polkadotu, podobně jako jsme to viděli nedávno na síti Kusama.

Oznámeny byly dvě várky aukcí

Včera byly oznámeny rovnou dvě várky aukcí. První várka bude čítat 5 aukcí, které budou probíhat každý týden, stejně jako to známe z Kusamy. Ihned po skončení aukce č. 5 začne druhá várka, která však bude již trvat pokaždé dva týdny.

První aukce začne 11. listopadu 2021. Druhá várka a tedy aukce č. 6 začne 17. prosince 2021, konec poslední 11. aukce (tedy i poslední z druhé várky) skončí 10. března 2022. Jeden parachain slot tak bude pro projekty rezervovaný až na 96 týdnů, na rozdíl od 48 týdnů pro slot na Kusamě.

Časový harmonogram Polkadot aukcí, zdroj

Mějte svoje DOT tokeny k dispozici

Pokud se chcete účastnit crowdloanů projektů jako Acala, Centrifuge nebo Moonbeam, doporučujeme vám již nyní unbonding vašich stakovaných DOT tokenů, jelikož doba unbondingu je u DOT nastavena na 28 dní.

Jen pro vaši představu, zde je seznam nejúspěšnějších crowdloanů na Kusamě, samozřejmě prozatím bez projektů, které obdržely parachain slot teprve nedávno a ještě nevydaly své tokeny, jako např. Basilisk nebo Heiko Finance.

Zdroj: parachains.info

Pokud chcete o parachain aukcích vědět další detaily, např. probíhají svíčkové aukce nebo jaké jsou podmínky crowdloanů, určitě vám doporučujeme začít naším článkem Polkadot crowdloans (a jak je využít k získání extra tokenů). Tam naleznete také výčet některých projektů, které favorizujeme v prvních aukcích.

Pokud se vám tento článek líbí, zvažte podporu naší práce tím, že nominujete své tokeny našim validátorům na sítích Kusama nebo Polkadot pod jménem POLKADOTTERS.

Czech bloggers & community builders. We are validators of Polkadot, Kusama, Darwinia, Crab, Bifrost, HydraDX, StaFi, Centrifuge under the name: POLKADOTTERS

Czech bloggers & community builders. We are validators of Polkadot, Kusama, Darwinia, Crab, Bifrost, HydraDX, StaFi, Centrifuge under the name: POLKADOTTERS